Snídaně: Kaše s banánem a kakaem
Kaše Adveni nyní testujeme a ta s teffem patří mezi „zdravější“, protože neobsahuje přidaný cukr. Chuťově je taková obyč, po doplnění banánem a kakaem je to super snídaně – aspoň mám nějakou změnu od ovesných vloček. Zrnka teffu jsou trochu tvrdší, takže tvoří takovou křupavější konzistenci.
65 g kaše s teffem
250 ml mléko
banán
lžička kakaa
2050 kJ
1 hodina běh
Svačina: Bageta s olomouckými tvarůžky
Jistě by se dala vytknout bílá bageta, nemám nic proti tomu, když ji vyměníte za celozrnnou. 🙂 Jednou za čas se však nic neděje a čerstvě dopečenou bagetku prostě miluji. Navíc se hodí k rozpečení tvarůžků, protože se nespálí jako už upečené pečivo. Další fakt je ten, že jsem předtím byla běhat a to je moment, kdy je potřeba doplnit sacharidy v rámci jídla s vyšším GI.
75 g bílá bageta
40 g olomoucké tvarůžky
7 ml olivový olej s chilli
cibule
1437 kJ
Oběd: Kuřecí prsa s pečenou mrkví a bramborem
Oblíbila jsem si pečené brambory i pečenou zeleninu (dýni, mrkev, papriku…), takže je poslední dobou často volím za přílohu. K tomu trochu kuřete, omáčka z jogurtu a gervais a na chuť pečené kaštany. Ty jsem snědla jen dva, protože jsem byla přejedená.
250 g brambory
100 g mrkev
80 g kuřecí prsa
20 g řepkový/olivový olej
20 g kaštany (2 ks)
20 g gervais light
20 g jogurt bílý
koření
2543 kJ
Odpolední svačina: Jogurt a kaštany
Nejlepší jogurt z Delmartu <3
30 g kaštany (3 ks)
120 g bílý jogurt
642 kJ
Večeře: Bageta s kuřecími prsy
Nevečeřela jsem doma, takže jsem si s sebou zabalila druhou dopékací bagetku se zbytkem kuřete, které jsem připravovala na oběd. Bagetku jsem namazala olivovou tapenádou s artyčokem a k tomu nakrájela ředkvičku. Hodilo by se spíše celozrnné pečivo, ale co nadělám.
75 g bageta
10 g olivová tapenáda s artyčokem
40 g kuřecí prsa
ředkvičky
1342 kJ
2. večeře: Pomelo
200 g pomelo
348 kJ
Celkem: 8361 kJ, 83 g bílkovin, 279 g sacharidů, 58 g tuku, 23 g vlákniny
Jídelníček je tedy redukční, zvlášť po zařazení sportu. Kdybych ho vymýšlela pro sebe, určitě přidám ještě na večeři nebo odpolední svačině. V této podobě může hodit i pro ženy středního věku nebo dívky, které za sebou mají už pár přísnějších diet. Často jsme se setkaly u našich jídelníčků s názorem, že toho jídla je spousta, že byste po nich určitě přibrali, že to není nic pro vás. Jídlo ale není nepřítel a energetická potřeba člověka je často vyšší, než se zdá. Jedině s dostatečným a vyváženým jídelníčkem může člověk zhubnout zdravě a trvale.